Hakkımızda

Parlar Kız Öğrenci Evi

Parlar Kız Öğrenci Evi, Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsü içinde yer almaktadır. Kampüste yaşamanın tüm avantajları ile birlikte Parlar Kız Öğrenci Evi, öğrencilere otel konforunda bir yurt imkanı sağlamaktadır.

Her gün oda hizmetinin sunulduğu, tek kişilik ve çift kişilik odaları ile kampüs içinde otel konforunun yanı sıra Parlar Kız Öğrenci Evi kampüs içindeki en iyi yeme içme yerlerinden birini bünyesinde barındırmaktadır. Akşam 22:00’ye kadar açık olan kafeteryada her öğün kaliteli ve bol çeşit sağlıklı beslenme imkanına sahip olan öğrenciler, kendi odalarındaki çalışma imkanlarının yanı sıra, her katta bulunan etüt odalarında bir arada ders çalışma, ortak dinlenme salonunda sosyalleşme ve beraber vakit geçirme, 7 gün 24 saat açık ücretsiz mutfak ve çamaşır odası kullanma, kablolu ve kablosuz internet erişimi gibi olanakları da sahiptirler.

Resepsiyon hizmetimiz ile yurda giriş çıkışlar sadece Hacettepe öğrenci kimlik kartları gerçekleşmektedir. Elektronik olarak kayıt altında olan giriş çıkışlar, günlük yapılan yoklama kayıtları ve kapalı devre kameralar ile yurtta kalan öğrencilerimiz, velilerinin gözü arkada kalmayacağı güvenli bir ortamda Beytepe kampüsü içinde, üniversite hayatlarına devam etmektedirler.

Parlar Kız Öğrenci Evi, bir ODTÜ Mustafa N. PARLAR Vakfı kuruluşudur. 1981 yılında kurulan vakıf, üniversite ve bilimsel araştırmacılara destek verme amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.